Rybářské centrum BIG-FISH Plzeň


Úlovky na Essential Baits

Poprvé se švestkou - 1. - 3. 10. 2010

Poprvé se švestkou - 1. - 3. 10. 2010 Poprvé se švestkou - 1. - 3. 10. 2010 Poprvé se švestkou - 1. - 3. 10. 2010 Poprvé se švestkou - 1. - 3. 10. 2010
Kliknutím zobrazíte další obrázky

Jak začít ? Nedávno jsme se s mým partˇákem Olim potkali u vody s klukama z Plzně. Slovo dalo slovo a u kávy nám předvedli na co ty krásný kapry chytají. Zrovna jsme měli namířeno na jednu svazovou pískovnu a kluci nám nabídli, jestli tam nechceme vyzkoušet nějakou tu kuličku od Essential Baits. Radek vyndavá ze svých zásob cosi nasládlého a to mě hned nadchlo. Mám rád boilie se sladším aroma. Jak jsem se po chvíli dozvěděl jednalo se o boilie Shellfish B5, které je na rybí bázi se sladkým nádechem.

Víkend je tady. Usazujeme se na jednom náhradním místě než jsme původně chtěli. No nic nevadí. Ihned prozkoumáváme co je před námi ve vodě. Od břehu to začíná mírně padat na 3,5 m, potom chvilku rovinka a pak o trošku prudší zlom na 5,5 m. Je to asi 40 m od břehu. Tam volíme společné místo, každý na jeden prut. Tedˇ někam usadit druhý prut. Olik volí zatopené větve. Já tam nechytám moc rád, tak si zkusím mou oblíbenou metodu. Na těchto velkých vodách rád hledám místa daleko od všeho, co by kapry mohlo rušit při stravování. Asi tak po 300 m nacházím krásný, ne pozvolný zlom z 6,0 m na 4,5 m. To je ono, nikdo sem nedohodí a ani není na obzoru nikdo, kdo  by se sem chystal taky něco zavézt. Rozhodl jsem se právě zde položit tu Bpětku se švestkou. Prohodil jsem to jen pár kuličkami a tedˇ si počkám zda jsem zvolil správně. Montáž jsem položil hned na začátek toho zlomu. Vítr fouká přímo na nás a my jsme celý pátek a většinu soboty bez záběru. Až kolem osmé večer se ozývá můj hlásič ze společného místa. Podařilo se mi zdolat šupíka 92 cm - 13.30 kg. Je půl desáté a my konstatujeme, že doba lovu v tomto období je opravdu skvělá pomoc při kaprařině. Za půl hodinky vyndaváme pruty na břeh, opravdu nám to zvedá náladu. Do toho ve 21.50 zdolávám 65 cm dlouhého kapra. To nás vytáčí do běla, protože v krmném místě se kapři začali objevovat čím dál tím víc. No nic pruty jsou na břehu, o čemž se mohla přesvědčit i místní rybářská stráž, která nás kontrolovala každý večer jak malé děti ve školce. ( Jak jsme se dozvěděli při našem odjezdu za celý víkend ve dne nezkontrolovali ani jednoho rybáře). Vstáváme o půl šesté a pruty jsou přesně v šest na svých místech, neopomíjím zavézt ani tu švestičku. Kolem jedenácté se to z dálky rozjíždí, krásná pomalá jízda nic brutálního. Olik chystá podběrák, přistavuje lodˇ a vyjíždíme pro něj. Po krásném souboji se z toho vyklubal krásný desetikiláč. Díky Zdeňku a Radku, určitě zase něco od Essential Baits vyzkoušíme.

Z dolního Labe zdraví Tůča & Olik

Kliknutím na obrázek otevřete prohlížeč všech fotografií pro danou zprávu. Jak ovládat okno s fotografiemi myší:
vpravo - další obrázek, vlevo - předchozí obrázek, > - přehrávání obrázků, dole - náhledy obrázků, X - zavřít okno

Zobrazit další zprávy od vody


Odkazy

K70 MO ČRS Plzeň Klub ušlechtilého rybolovu MRK stále na rybách Plzeňský servis s.r.o.

Rybářské centrum BIG FISH
Goethova 6
301 50 Plzeň
tel.: +420 377 322 839, +420 737 236 076